tBTC umożliwi bezpieczny dostęp do Celo, rozszerzając możliwości dla posiadaczy BTC

Макс Шарифуллин
2 min readOct 15, 2020

Z radością informujemy, że tBTC, które już pozwala posiadaczom Bitcoina zarabiać na blockchain Ethereum za pomocą aplikacji DeFi, umożliwi również bezpieczny dostęp do platformy Celo.

Z tBTC już na żywo na tbtc.sieć, Integracja Celo, która zostanie wdrożona w ciągu najbliższych kilku miesięcy, rozszerzy opcje, które posiadacze BTC muszą bezpiecznie zarabiać dzięki swoim BTC na różnych platformach, i stworzy nowy most do tętniącej życiem społeczności Celo.

Cello został zaprojektowany, aby ułatwić każdemu, kto ma smartfon, wysyłanie, odbieranie i przechowywanie stablecoins działających na wiolonczeli.

“Wybraliśmy tBTC jako bezpieczny sposób na zbudowanie pomostu między posiadaczami BTC a społecznością Celo” — powiedział Marek Olszewski, CTO cLabs, który założył Celo w 2017 roku i jest jednym z wielu współtwórców projektu open-source. “Podzielamy podstawowe wartości zespołów stojących za tBTC, aby udostępnić narzędzia finansowe. Mają osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności, co jest niezwykle ważne zarówno dla Celo, jak i dla zdrowia ekosystemu kryptograficznego.”

Platforma Celo ma na celu uczynienie narzędzi finansowych bez granic, łatwymi w użyciu i dostępnymi dla każdego, kto ma telefon komórkowy. Misją Celo jest umożliwienie 6 miliardom użytkowników smartfonów na całym świecie odblokowania zalet technologii blockchain i stablecoins.

Wzmocnienie pozycji posiadaczy BTC

Uprawnienie ludzi do korzystania z Bitcoin w aplikacjach DeFi na różnych platformach będzie kluczowe dla długoterminowego wzrostu gospodarki kryptograficznej, zwłaszcza biorąc pod uwagę prawie 60% całkowitego pułapu rynkowego krypto jest obecnie w BTC.

TB TC jest w pełni audytowane i oparte na otwartym kodzie źródłowym. Projekt Keep, Summa i Cross-Chain Group, tbtc pozwala ludziom bezpiecznie i po prostu wymienić BTC na tbtc, token ERC-20, który może być używany na platformach DeFi, w tempie 1: 1.

tbtc uruchomiony zgodnie z modelem “release candidate”, w którym wersje projektu są uważane za “ gotowe do prime time — — ale może, ale nie musi być ostateczna, w oparciu o szersze opinie użytkowników. Kandydaci do wydania przechodzą od 0, do 1, do 2, aż kandydat zostanie uznany za ostatecznego i zaktualizowany do wydania stabilnego.

wprowadzenie tbtc obejmowało również stopniowy limit dostaw, aby dać deponentom i sygnatariuszom miarę bieżącego ryzyka i zaufania do systemu, jednocześnie chroniąc zbyt entuzjastycznych wczesnych użytkowników przed potencjalnymi problemami. Po premierze, tbtc Shield mining rewards udał się na żywo na Nexus Mutual i pierwszy limit podaży 100 BTC został trafiony w ciągu kilku dni. Przez pierwsze kilka tygodni limit podaży wzrośnie o 250 BTC każdego tygodnia.

Przemyślany rozwój jest drogą do największego długoterminowego sukcesu. Dlatego tak się cieszymy, że Platforma Celo będzie integrować się z tBTC, tworząc mosty w ekosystemie krypto.

Bądź na bieżąco ze wszystkim, co związane z tBTC, dołączając do kanału Discord i wiolonczeli, śledząc na Twitterze i dołączając do rozmowy na Discord.

--

--