Posiadacze bitcoina mogą wkrótce dostać się do mobilnego DeFi na wiolonczeli

Макс Шарифуллин
2 min readOct 21, 2020

Platforma blockchain Celo, przeznaczona do zastosowań finansowych, ma teraz most do Bitcoina za pośrednictwem tokenu ERC-20 tbtc.

W skrócie

  • tbtc jest tokenem powiązanym z Bitcoinem.
  • Celo jest otwartą platformą blockchain poświęconą dostarczaniu narzędzi finansowych masom.
  • Posiadacze bitcoinów mogą teraz korzystać z tBTC, aby uzyskać dostęp do platformy Celo.

tBTC to związany z Bitcoinem token ERC-20, który pozwala posiadaczom bitcoinów uczestniczyć w zdecentralizowanym finansowaniu w sieci blockchain Ethereum. Teraz Celo chce, aby posiadacze Bitcoin używali go na swojej platformie.

Cello Foundation i tBTC ogłosiły dziś, że tworzy pomost między Bitcoinem a Platformą Cello.

Marek Olszewski, CTO cLabs, grupa, która stworzyła Celo blockchain, powiedział: “wybraliśmy tBTC jako bezpieczny sposób na ustanowienie pomostu między posiadaczami BTC a społecznością Celo. Podzielamy podstawowe wartości zespołów stojących za tBTC, aby udostępnić narzędzia finansowe.”

Celo to platforma blockchain do tworzenia narzędzi Defi telefonu komórkowego-niekoniecznie tego rodzaju, które pomagają zarobić 1000% odsetek na najnowszej monecie o niejasnej tematyce kulinarnej, ale rodzaju, który ma ułatwić globalne włączenie finansowe. Jego lekki klient może być rzekomo używany na dowolnym smartfonie, nawet w obszarach o niskiej łączności z Internetem.

Celo posunął się tak daleko, aby stworzyć coś w rodzaju konkurenta dla projektu Facebook Libra, zwanego Alliance for Prosperity. Jej członkowie są zaangażowani w korzystanie z technologii blockchain — a co najważniejsze, ze stablecoin Celo — do pracy na rzecz finansowo inkluzywnego świata, w którym każdy ma dostęp do kredytów i kapitału.

Jednak ponieważ Bitcoin stanowi większość kapitalizacji rynku kryptowalut, Celo postrzega go jako klucz do swoich długoterminowych planów. “Korzystanie z tej płynności i Umożliwienie korzystania z Bitcoin w aplikacjach DeFi oraz jako zabezpieczenie w programmatic celo StableCoin reserve, będzie kluczowe dla długoterminowego wzrostu gospodarki kryptograficznej”, powiedział w komunikacie prasowym.

tBTC, zbudowany przez Keep, jest jak WBTC (owinięty Bitcoin), który jest wydawany przez BitGo, ale ma być zdecentralizowany. Przedstawiciel tBTC powiedział Decrypt, “ Tbtc na Celo pozwoli wszystkim użytkownikom ekosystemu Celo używać Bitcoin natywnie w portfelach Celo i dApps.”

I wyobraża sobie wielu potencjalnych użytkowników.

“Poprzez Celo ttbc bridge, Bitcoin stanie się łatwo dostępny dla 6 miliardów użytkowników smartfonów na całym świecie w sposób bez zezwolenia i non-kustosza,” komunikat prasowy zawarte.

--

--